Strona: Pilotażowe szkolenia dla studentów.Wsparcie studentów ze szcególnymi potrzebami. / Biuro ds Osób z Niepełnosprawnościami - Politechnika Rzeszowska

2024-01-23
Szkolenie dla studentów

W ramach wsparcia studentów ze szczególnymi potrzebami w dniu 18 stycznia 2024 roku przeprowadzono pilotażowe szkolenie w temacie - PRZECIWDZIAŁANIE ZACHOWANIOM WYKLUCZAJĄCYM WOBEC OSÓB WYMAGAJĄCYCH SZCZEGÓLNYCH POTRZEB EDUKACYJNY.

Celem szkolenia było poszerzanie wiedzy na temat osób wymagających szczególnych potrzeb edukacyjnych,wynikających ze złego stanu zdrowia w tym osób z niepełnosprawnościami.

W ramach szkolenia podstawowe definicje:osoba z niepełnosprawnością,marginalizacja,nietolerancja,uprzedzenia i stereotypy.Zapoznani zostali z tematem tolerancji i akceptacji innych-uświadomieni z korzyści wynikających z różnorodności w społeczeństwie. Omówiono również bariery i trudności jakie napotykają osoby ze szczególnymi potrzebami w życiu społecznym i akademickim. Podczas dyskusji studenci przedstawiali swoje spostrzeżenia i uwagi na temat życia w środowisku akademickim.