Strona: Dostępność uczelni wyższych - webinarium z cyklu "PFRON WSPIERA DOSTĘPNOŚĆ" / Biuro ds Osób z Niepełnosprawnościami - Politechnika Rzeszowska

Dostępność uczelni wyższych - webinarium z cyklu "PFRON WSPIERA DOSTĘPNOŚĆ"

2023-09-29
webinarium Dostępność uczelni wyższych

Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w webinarium zorganizowanym przez PFRON.

Dziękujemy prelegentom  za  inspirujące wystąpienia,Barbarze  Buchalik - koordynatorowi dostępności z Wojskowej Akademii Technicznej,Weronice Bardędze -studentce KUL, Aleksandrze Derlukiewicz i dr inż.Tomaszowi Grudniewskiemu z Akademii Bielskiej im. Jana Pawła II oraz Agnieszce Drewniak -ekspertowi ds.dostępności PFRON .

Poruszono wiele interesujących tematów między innymi:

Dostępność na WAT - podejmowane działania,

Dostępność uczelni od strony studenta,

Nowe technologie a kształcenie osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu Uczelnia dla wszystkich,

Proces skargowy na brak dostępności i prezentacja strony : dostępnosc.pfron.org.pl