Strona: Ciekawy projekt ,zapraszamy zainteresowanych do uczestnictwa. / Biuro ds Osób z Niepełnosprawnościami - Politechnika Rzeszowska

Ciekawy projekt ,zapraszamy zainteresowanych do uczestnictwa.

2020-12-03

beztytulu.png

Szanowni Państwo,

Zwracamy się z zaproszeniem do udziału w przygotowywanym do realizacji przez DGA S.A. oraz Fundację Sowelo projekcie upowszechniającym model wsparcia studentów ze spektrum autyzmu pn. „Studia neuronietypowe”. Zaproszenie kierujemy do studentów/ek i doktorantów/ek Państwa Uczelni doświadczających w procesie studiowania trudności związanych z niezaspokojenia potrzeb wynikających ze spektrum autyzmu (w tym z zespołem Aspergera). Zaproszenie kierujemy również do nauczycielek i nauczycieli akademickich oraz osób pracujących w administracji uczelnianej (w tym w Biurach ds. Osób Niepełnosprawnych i jednostkach o kompetencjach zbliżonych do ww. biur), które mają kontakt z ww. studentami.

Uczestnictwo w przedmiotowym projekcie przyniesie wymierne korzyści społeczności Państwa uczelni. Zostaną wypracowane adekwatne do specyfiki Państwa Uczelni modelowe rozwiązania służące wsparciu studentek i studentów ze spektrum autyzmu. Studentki i studenci uczestniczący w projekcie zyskają nieodpłatne wsparcie tzw. „adwokatów społecznych” w zakresie rozwiązywania problemów komunikacyjnych w toku studiowania. Ich potencjał intelektualny zostanie lepiej wykorzystany, a funkcjonowanie w strukturze uczelni stanie się łatwiejsze. Równocześnie, Uczelnia stanie się bardziej dostępna dla osób o różnorodnych potrzebach edukacyjnych, a pracownicy zyskają praktyczną wiedzę dotyczącą wychodzenia naprzeciw potrzebom studentów ze spektrum autyzmu.

W przypadku Państwa zainteresowania zgłoszeniem Uczelni do projektu, uprzejmie prosimy o informację zwrotną poprzez e-mail lub telefonicznie.

Łączymy wyrazy szacunku,

Fundacja Sowelo ul. Różana Droga 1A 64-920 Piła